Vokr.com - Czech game page

NOVINKY
Hlavní novinky (RSS)
Změny webu
Nové sekce
Soutěže
Ze světa her - archív (RSS)
Novinky herních sekcí (RSS)
HERNÍ SEKCE
Aion
Armed Assault
Assassin's Creed
Battlefield
Burnout Paradise
Call of Duty
Command & Conquer
Counter - Strike
Crysis
Dragon Age
FIFA
FlatOut
Gothic
GTA 4
Half-Life 2
Hellgate: London
Hitman
Mafia
Medal of Honor
Mirror´s Edge
Mortal Online
Need for Speed
NHL
Prince of Persia
S.T.A.L.K.E.R.
StarCraft 2
The Godfather: The Game
The Sims
Total War
World of Warcraft
Zaklínač
ARCHIVNÍ SEKCE
Age of Empires 3
Brothers in Arms
Cossacks
El Matador
Enemy Territory: QW
Fire Department
FlatOut
GTA: San Andreas
Heroes 4
Hidden & Dangerous 2
Juiced & Juiced 2
LOTR: BFME
Prey
Rainbow Six
The Movies
Unreal Tournament 3
World in Conflict
INFO
Přehled sekcí
Přidejte se
O HRÁCH A PC
Recenze (RSS)
Recenze Xbox 360 (RSS)
Preview (RSS)
Dojmy (RSS)
Články (RSS)
Rozhovory (RSS)
Vokr.com TV
Hardware (RSS)
VOKR.COM
E-shop
Fórum
TeamSpeak
Podpořte nás
Historie
Redakce
PODPORUJEME
Fractaly
Hudba - The Offspring
Farmers clan
MG


HARDWARE

Logitech G15

Logitech G15

Článek je přímo zaměřen na klávesnici, která má vlastnosti speciálně navržené pro hráče 3D her – Logitech G15. Samotná originální krabice od klávesnice G15 je nápaditě barevná a působí atraktivně na první pohled. Zajímavost, kterou určitě u této klávesnice nepřehlédnete, je výklopný malý LCD displej.
Autor: Dupy | Dne: 11.12.2009 | Přečíst »

Logitech G5

Logitech G5

Jistě každý mi dá za pravdu skutečnost, že myš je nedílnou součástí počítače. Ať se jedná o herní či pouze o pracovní myšku. Na trhu můžeme nalézt spousty zastoupení značek myší, od profesionálních s mnohaletou tradicí až po obyčejné uživatelské typy.
Laserová myš G5 od společnosti Logitech, kterou se pokusím detailně popsat, se řadí mezi špičkové herní zařízení vůbec. Zastoupení u ní naleznou nejen hráči počítačových her, ale i lidé, kteří tráví více času u počítače s myší v ruce.
Autor: Dupy | Dne: 01.10.2009 | Přečíst »

WD My Book Studio

WD My Book Studio

Po několik letech odmlky se na Vokr.com vrací sekce hardware. Hry by bez hardwaru moc nefungovaly, takže přinášíme i informace o tom hmatatelném, díky kterému může fungovat software a tudíž i hry.
Pokud se někde objeví název firmy Western Digital, každému se vybaví jasný výrobek, jenž tato společnost zastupuje. Ano, správně, jsou to pevné disky početné škály, specifikací a určení. Zhruba před třemi roky Californská firma WD uvedla na trh externí disky řady My Book a Passport.
Autor: Dupy | Dne: 19.09.2009 | Přečíst »

Sluchátka Speed Link Thalia

Sluchátka Speed Link Thalia

Za tu dobu, co jsem přešel k online hraní počítačových her, jsem vyzkoušel všechny dostupné možnosti běžného hráče, který nemá příliš mnoho financí na to, aby si koupil nejlepší hardware. S mými ubohými „noname“ bedničkami jsem zažil všechny trháky posledních let, co se na herním světě objevily. Ale přišla doba komunikace přes TeamSpeak, Skype, rušení rodičů neustálou střelbou a řvoucími mp3 skupiny Systém of a Down.
Autor: Vokr | Dne: 31.05.2006 | Přečíst »

Reproduktory Redstar RS-501

Reproduktory Redstar RS-501

Tak sem se konečně dostal k této recenzi, ve které bych Vám rád přestavil reproduktory Redstar RS-501. Ani nevím proč, ale dlouhou dobu sem výrobky firmy Redstar považoval za ne moc kvalitní low-end. Ale to se změnilo od doby, kdy jsem z nutnosti potřeboval DVD-R a objevil sem média Redstar za nějakých 7 Kč. No, za ty peníze jsem to risknul a překvapivě na ně vypaluji dodnes a jsem spokojen.
Autor: m@x | Dne: 20.02.2006 | Přečíst »

Základní desky

Základní desky

Základní deska je považována za nejduležitější součást celého počítače a to hlavně díky tomu, že propojuje všechen hardware mezi sebou. Procesor a paměti jsou umistěny v tzv. paticích, takže je lze vyměňovat, nebo popřípadě modernizovat. Dále na desce najdeme rozšiřující sloty/sběrnice (viz. dole), čipset, bios, pamět CMOS (obsahující info o konfiguraci PC), baterie, chladič, řadiče pevných a pružných disků (S-ATA, IDE) a konektory pro připojení ostatních částí (integrovanou grafickou, zvukovou nebo síťovou kartu můžeme na zákl. desce najít také, ovšem ne vždy).
Autor: Redakce | Dne: 15.02.2006 | Přečíst »

Pevné disky

Pevné disky

Toto zařízení slouží k dlouhodobému uchovávání dat. Množství informací, které na ně lze vložit se nazývá kapacita a je udávána v bytech (jednotka - B). Pevné disky jsou realizovány na principu magnetickém. Disk obsahuje kovové nebo skleněné desky (plotny) pokryté tenkou magneticky citlivou vrstvou. Plotny v pevném disku rotují a pomocí pohyblivého ramene s čtecími a zápisovými hlavičkami je možné se dostat nad jakékoliv místo povrchu disku a zde číst nebo zapisovat informace. Ploten bývá v dnešních discích často několik (1–3, výjimečně až 5).
Autor: Redakce | Dne: 15.02.2006 | Přečíst »

Grafické karty

Grafické karty

Ze všeho hardwaru lezou grafické karty asi nejvíc do peněz. Ceny mnohdy přesahují až hranici dvaceti tisíc, ale nutné dodat, že za kvalitu se prostě platí. Výkoné grafické karty rozhodně nevyužijete pro kancelářské práce, kdy vám stačí pouhá integrovaná karta na zákl. desce. Proto je nutné dodat, že výkonné karty jen pro ty nejnáročnější hry, nebo 3D aplikace. V dnešní době se grafické karty zapojují do AGP a PCI-E sběrnicí. A nutné je dodat, že se přechází na PCI-E, takže by byla hloupost koupit si základní desku bez této sběrnice. Na trhu momentálně vládnou dva výrobci čipů do graf. karet - ATi a nVidia. Kdo je lepší je těžké posoudit...
Autor: Redakce | Dne: 15.02.2006 | Přečíst »

Procesory

Procesory

CPU, neboli "central processing unit" je elektronická součástka tvořena velmi složitým integrovaným obvodem, která řídí činnost celého PC a zajišťuje většinu výpočtů. Vykonává program ve formě strojového kódu a na jeho základě zpracovává data. Obecně platí, že čím výkonnější je CPU, tím je výkonnější celý počítač. Mezi dnešní nejznámější výrobce patří Intel a AMD (Advanced Micro Devices). Procesor dokáže vyvíjet velmi vysoké teploty a proto se neobejde bez chladiče.
Autor: Redakce | Dne: 15.02.2006 | Přečíst »

Paměti

Paměti

Operační paměti, neboli RAM (RWN - zápis i čtení, s libovolným přístupem), slouží podobně jako HDD (pevné disky) k uchovávání informací. Ovšem rozdíl je v tom, že RAM uchovává momentálně zpracované informace a po vypnutí PC se vymaže. Je tvořena integrovanými obvody. Dělí se na statické (SRAM) a dynamické (DRAM).
Autor: Redakce | Dne: 15.02.2006 | Přečíst »

Mechaniky

Mechaniky

Mechaniky nám umožňují čtení a zápis informací na DVD a CD média. Podle toho také rozdělujeme mechaniky na DVD a CD. Přičemž CD mechanika nám umožní čtení, resp. zápis na CD média, ovšem DVD mechanika to samé, plus čtení, zápis na DVD média. Objevují se také tzv. COMBO mechaniky, které umí zapisovat CD a číst DVD a CD média. V dnešní době se ale přechází na DVD média a tudíž i mechaniky. Proč? Důvod je prostý. Na DVD média lze zapsat až 7krát více než na obyčejné CDčka. Tuto kapacitu využijete hlavně u DVD filmů a nových her.
Autor: Redakce | Dne: 15.02.2006 | Přečíst »

PC skříně

PC skříně

V PC skříni, nebo chcete-li v casu, najdeme všechen hardware co je nutný pro chod PC. Základní deska je zde většinou ve vertikální poloze a ostatní karty v ní jsou umístěny horizontálně. Co se HDD a mechanik týče jsou vloženy ve speciálních přihrádkách v čelní stěně celé skříně, kde se také nachází spouštěcí a resetovací tlačítko.
Autor: Redakce | Dne: 15.02.2006 | Přečíst »

Myši a klávesnice

Myši a klávesnice

Pro každého PC uživatele je myš a klávesnice tak běžná záležitost, jako nic jiného z věcí okolo PC. Ale jen málokdo ví, jak to vlastně všechno funguje. Mimo kancelářského použití se myš s klávesnicí využije i při hraní her. LEPŠÍ hráči pro ideální výkon investují až několik tisíc do těchto dvou zařízení, jinak pro běžného uživatele nemusí částka přesahovat ani pár set korun.
Autor: Redakce | Dne: 15.02.2006 | Přečíst »

Reproduktory

Reproduktory

O reproduktorech se teho obecně říct ani moc nedá. Snad jen že výběr repro sestavy je věc velice individuální a každý člověk má vlastní představu o maximální kvalitě. Proto je lepší vybýrat ušima a ne podle článků. Nicméně pokud byste potřebovali pár tipů naše články jsou vám plně otevřené.
Autor: Redakce | Dne: 15.02.2006 | Přečíst »

Monitory

Monitory

Každý si představuje mít doma co největší LCD. K tomu musíte mít hlavně peníze. My vám poradíme jaký monitor pro domácnost, ale nezapomeňte, že potřebujete taky co nejsnadnější otáčení monitoru, největší kvalitu, dobu odezvy atd. Nesmíte zapomenout, že dobrý monitor musí mít dobrý počítač, jinak monitor nevyužijete. Pomocí našich rad snad pro vás bude výběr trochu snadnější.
Autor: Redakce | Dne: 15.02.2006 | Přečíst »

Spouštíme novou sekci

Spouštíme novou sekci

Dneškem spouštíme na herním portálu Vokr.com novou sekci hardware. Podle názvu už asi každý pozná, že se jedná o sekci, která se bude zabývat právě hardwarem a vším co s ním souvisí.
Autor: Ronny | Dne: 14.02.2006 | Vstupte do rubriky »

SPONZOŘI
EA Czech
Xzone.cz herní e-shop
Supergamer.cz - sluchátka, hry a herní příslušenství
PODPORUJEME
nEophyte - intel e-sports club
Lanzone
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
Vokr.com na Facebooku   Vokr.com na Twitteru
HOSTING
Kaora.cz
ANKETA
BlueBoard.cz
SPOLUPRÁCE
Tiscali Games - informace ze světa her
EA - Electronic Arts
CD Projekt - Tvůj zdroj informací
PLAYMAN - distributor počítačových her
Fan stránky RTS hry Cossacks a Cossacks 2 v ČR a SR
Průměrné hodnocení her z českých serverů
GamePark.cz
ABCgames.cz
Best Old Games
STATISTIKY

Google Pagerank - www.vokr.comGoogle Pagerank
S-Rank - www.vokr.comS-Rank
JyxoRank - www.vokr.comJyxoRank
Přidej na Seznam
VERZE 1.07
Copyright © 2004-2013 VOKR.COM více podrobností zde» || vokr.cz@tiscali.cz