Vokr.com - Czech game page

NOVINKY
Hlavní novinky (RSS)
Změny webu
Nové sekce
Soutěže
Ze světa her - archív (RSS)
Novinky herních sekcí (RSS)
HERNÍ SEKCE
Aion
Armed Assault
Assassin's Creed
Battlefield
Burnout Paradise
Call of Duty
Command & Conquer
Counter - Strike
Crysis
Dragon Age
FIFA
FlatOut
Gothic
GTA 4
Half-Life 2
Hellgate: London
Hitman
Mafia
Medal of Honor
Mirror´s Edge
Mortal Online
Need for Speed
NHL
Prince of Persia
S.T.A.L.K.E.R.
StarCraft 2
The Godfather: The Game
The Sims
Total War
World of Warcraft
Zaklínač
ARCHIVNÍ SEKCE
Age of Empires 3
Brothers in Arms
Cossacks
El Matador
Enemy Territory: QW
Fire Department
FlatOut
GTA: San Andreas
Heroes 4
Hidden & Dangerous 2
Juiced & Juiced 2
LOTR: BFME
Prey
Rainbow Six
The Movies
Unreal Tournament 3
World in Conflict
INFO
Přehled sekcí
Přidejte se
O HRÁCH A PC
Recenze (RSS)
Recenze Xbox 360 (RSS)
Preview (RSS)
Dojmy (RSS)
Články (RSS)
Rozhovory (RSS)
Vokr.com TV
Hardware (RSS)
VOKR.COM
E-shop
Fórum
TeamSpeak
Podpořte nás
Historie
Redakce
PODPORUJEME
Fractaly
Hudba - The Offspring
Farmers clan
MG

NOVINKY HERNÍCH SEKCÍ

10. 07. 17:13 | Half-Life 2
Menší zprávy ze světa
10. 07. 16:39 | DotA2
DotA 2 je venku!
20. 06. 14:52 | Half-Life 2
Na Half-Life 3 pracuje přes 40 lidí
01. 06. 23:00 | CS:GO
Cheateři, mějte se na pozoru
16. 05. 16:38 | Half-Life 2
Steam Trading Cards - Odhalení
14. 05. 21:20 | Half-Life 2
Neznámá aplikace - Steam Trading Card
11. 05. 15:14 | DotA2
Pozváno 13 z 16 týmů

NEPŘEHLÉDNĚTE

RECENZE A PREVIEW - LAST 5

14.11.11 | Matthes | Recenze | Call of Duty: Modern Warfare 3
03.11.11 | Kalash | Recenze | Might and Magic: Heroes VI
09.10.11 | Jupiman | Dojmy | EA Gameshow 2011: minireport
27.02.11 | Satan | Recenze | Dead Space 2
24.02.11 | Eso | Preview | SHIFT 2 Unleashed

REKLAMA

Xzone

SHIFT 2 Unleashed

SHIFT 2 Unleashed

Předloňský SHIFT vnesl do plachet série Need for Speed konečně čerstvý vítr, který posledním herním počinům pod touto legendární značkou tak zoufale chyběl. Hráči na tuto neobvyklou odbočku z řady titulů ala “Fast and Furious“ zareagovali nečekaně dobře a proto tu již za měsíc máme pokračování, které přinese několik zajímavých novinek a k tomu si klade poměrně vysoké cíle. Podaří se mu je naplnit?

Řekněme si na rovinu, že první SHIFT nebyl žádnou regulérní závodní simulací. Byla to chytlavá arkáda s revolučním ztvárněním kokpitu závodních speciálů, což obnášelo i “vcítění“ se do role samotného jezdce a to za pomocí dynamické kamery umístěné přímo do kabiny vozu. Jenže právě tento nový systém a celková zpracovanost hry pozvedl již téměř uvadající sérii zpět mezi herní špičku a tvůrci ze Slightly Mad Studios, dobře si vědomi velkého potenciálu okruhového závodění, se rozhodli udělat ze SHIFTU vlastní sérii, odbočku od klasických NfS a rozhodli se vyzvat na přímý souboj velikána Gran Turismo. A to chce již velkou porci odvahy.

Shift 2 UnleashedShift 2 UnleashedShift 2 Unleashed

Zpočátku byla četná prohlášení o “realističnosti“ hry vnímány poněkud chladněji – přeci jen dnes již podobné výroky provázejí reklamní kampaň každé druhé hry a výsledný produkt má častokrát s realističností jen málo co do činění. Ovšem když se viceprezident EA, Patrick Soderlund, vyjádřil v tom smyslu, že druhý SHIFT jasně porazí (v oblasti co nejautentičtějšího řidičského prožitku) závodní série Forza Motorsport a Gran Turismo a postavil tak nadcházející NfS bez větších obav do pozice přímého konkurenta těchto dvou legendárních značek, to už se v hráčské komunitě začalo šuškat, že se tentokrát nejedná pouze o reklamní tah, ale že se nám tady možná rýsuje další závodní pecka…

Shift 2 UnleashedShift 2 UnleashedShift 2 Unleashed

Ale pojďme již k novinkám v SHIFTu Unleashed. Tvůrci (na které mimochodem dohlíží DICE, tvůrci RalliSport Challenge) se rozhodli, že pomalu, ale jistě budou odstraňovat z této nové závodní série klasický rukopis Need for Speed – jeho logo nenaleznete na krabici a hra již nebude pouhou arkádou a bude se snažit cílit na milovníky automobilových simulací. Ovšem nebojte se, klasická NfS pojede paralelně dál – důkazem budiž loňský povedený reboot Hot Pursuitu.
Nejlepší novinkou, kterou SHIFT nasadil, byla již ona zmiňovaná kamera, která dokázala do hry opravdu vtáhnout – díky odstředivé síle v zatáčkách, kdy se pohled nakláněl do stran, při prudkém brždění se kamera přibližovala čelnímu sklu, soustředěním také dokázal zamávat přejezd zpomalovacího retardéru a především bouračky... Z těch se díky dynamické kameře, v těchto situacích připomínající zranění v četných FPS, stalo něco, čemu se hráč radši vyhýbal. Tohle všechno zůstane v pokračování zachováno. Ovšem čeká nás i vylepšení tohoto systému – kompletní změnou prošla fyzika, takže bouračky by měly vyznít ještě realističtěji než minule. Bude tu nově i pohled přímo z helmy, který se bude před zatáčkami kvůli omezené viditelnosti natáčet do stran, bude reagovat na brždění a přidávání plynu, zobrazeny budou samozřejmě pečlivě i pilotovy úkony – práce nohou, řazení apod. Z gameplay videí to vypadá opravdu výborně.Na chvíli zůstaneme ještě u té techničtější stránky – kompletně nový je totiž i model poškození, který v prvním díle moc nezazářil. Po kolizích tedy mohou odpadávat části karoserie, pneumatiky, rozhodí se geometrie vozu, při tlačenicích s ostatními vozy samozřejmě nebudou chybět jiskry či příslušné zvukové doprovody. Ovšem tohle všechno bude opět záležet na vlastním nastavení hry – zda bude poškození pouze vizuální, nebo bude mít dopad na ovladatelnost a výkon vozu.

O kariérním módu nevíme stále skoro nic, tvůrci se s podrobnostmi stále tají, tudíž nás oproti zaběhlým vzorcům čeká možná nějaká změna. A možná že ne. Jisté je zatím jen vyškrtnutí rozlišování agresivního a precizního stylu z hráčského Driving profile. Hra bude dávat v nabídku pět stupňů obtížnosti a nově tu jsou i tři stupně nepřátelské umělé inteligence, takže opět jasný krok kupředu k autentičtějšímu zobrazení závodního klání na okruhu.

Shift 2 UnleashedShift 2 UnleashedShift 2 Unleashed

Závodních tratí tu bude něco málo přes dvacet – je pro nás připravena dvanáctka nových okruhů a polovinu známe již z prvního dílu. Kromě reálných kopií (například Laguna Seca, belgické Spa či německý Nürburgring) závodních okruhů tu budou rovněž i tvůrci smyšlené tratě. Pestrá bude i vozová nabídka, která zahrnuje jak již tradiční zástupce seriálu FiA GT1 jako BMW Z4GT3, Lamborgini Murcielago LP640, Chevrolet Camaro SS, Nissan GT-R a nově třeba i Alfa Romeo Qiulietta či Nissan Silvia Spec.R Aero. Celkově na nás čeká asi 130 automobilů.

Pro opravdové nadšence tu bude opět přítomna možnost úpravy vozu a to prý v mnohem větší hloubce, než tomu bylo u prvního SHIFTu. Zmínit mohu například rozložení brzd, huštění pneumatik, nákup odlehčených materiálů, svornost diferenciálu a podobné věci. Zůstanou samozřejmě i klasické “výkonnostní balíčky“ pro úpravu motoru či podvozku. Za úpravy určitě dáváme palec nahoru, jejich absence v Hot Pursuit jistě zamrzela nejednoho fanouška série.

Shift 2 UnleashedShift 2 UnleashedShift 2 Unleashed

Jistou změnou si projde i grafická stránka hry, kterou zajistí nový renderovací engine. Ovšem dle videí to žádný extrémní posun dopředu od minule neznamená. Velkou novinkou je zajisté závodění v noci, které působí výborně a zejména určité městské okruhy vyvolají příjemnou nostalgickou vzpomínku na NfS Underground. Ovšem pozor, pokud jste byli zvyklí jezdit tím stylem, že se vozíte po svodidlech a zběsile narážíte do protivníků, tak tady asi s tímto neuspějete. V rámci co nejvěrnějšího zobrazení závodění se tvůrci rozhodli věnovat velký důraz na osvětlení vozů – pokud si vytlučete čelní světla, tak jste prakticky na nočním okruhu ztracení. Za zmínku ještě stojí přítomnost opravdových závodníků ve hře, kteří se Vám na videu vždy představí a prozradí nějaké ty jezdecké fígle, které posléze můžete zúročit proti nim samým. Vývojářům hodně pomáhá Vaughn Gittin Jr., jehož připomínky a testování různých fází hry se ve výsledném produktu jistě kladně promítnou.

Shift 2 UnleashedShift 2 UnleashedShift 2 Unleashed

Poslední “novinkou“ s SHIFTU Unleashed bude masivní sociální síť Autolog, která si odbyla svoji premiéru již před Vánoci v Hot Pursuit. Taky všem bude mírně modifikovaná a lépe přizpůsobená hráčským potřebám. Bude možné si zde přidávat přátele a pak pomocí jejich “zdi“ sledovat jejich úspěchy ve hře, bude zde možno sdílet herní videa i fotky, vyzývat přátele na souboje, komunikovat s nimi a sledovat všelijaké statistiky včetně achievementů – opět v oblíbené formě odznáčků.

Prozatím to tedy vypadá velice slibně a na druhý SHIFT se v redakci velice těšíme. Podobných her je na PC jako šafránu a Slightly Mad Studios před dvěma roky ukázali, že zkrátka umí a to se nezapomíná. Videa a novinky ohledně hry přinášejí vždy velice příznivé zprávy a my jen doufáme, že se tato nová závodní série, od minule pěkně rozjetá, dobře uchytí a bude bavit hráče po celém světě. NfS si to určitě zaslouží. Prozatím tu ale není nic, proč bychom tomu neměli věřit.


Očekávání: 9/10

SHIFT 2 Unleashed
Předobjednat na Xzone >>

Autor: Eso
Vydáno: 13.02.2011

SPONZOŘI
EA Czech
Xzone.cz herní e-shop
Supergamer.cz - sluchátka, hry a herní příslušenství
PODPORUJEME
nEophyte - intel e-sports club
Lanzone
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
Vokr.com na Facebooku   Vokr.com na Twitteru
HOSTING
Kaora.cz
ANKETA
BlueBoard.cz
SPOLUPRÁCE
Tiscali Games - informace ze světa her
EA - Electronic Arts
CD Projekt - Tvůj zdroj informací
PLAYMAN - distributor počítačových her
Fan stránky RTS hry Cossacks a Cossacks 2 v ČR a SR
Průměrné hodnocení her z českých serverů
GamePark.cz
ABCgames.cz
Best Old Games
STATISTIKY

Google Pagerank - www.vokr.comGoogle Pagerank
S-Rank - www.vokr.comS-Rank
JyxoRank - www.vokr.comJyxoRank
Přidej na Seznam
VERZE 1.07
Copyright © 2004-2013 VOKR.COM více podrobností zde» || vokr.cz@tiscali.cz